() Registračné pokladnice – zmena zákona od 1.1.2019. | Zváč Systems

 

Zákon č.289/2008 Z.z., o Registračných pokladniciach  v aktuálnom znení od 1. januára 2019 ukladá podnikateľom povinnosť od 1. júla 2019 používať pokladnicu pripojenú na EKASU –  server zriadený Finančným riaditeľstvom SR, pričom najskorší možný termín inštalácie a pripojenia je 1. apríl 2019.

„Povinnosť od 1. júla 2019“ sa týka  všetkých dnes prevádzkovaných fiskálnych tlačiarní a pokladníc . Je teda potrebné ich preklopiť na nové riešenie spĺňajúce nové legislatívne požiadavky buď ich prerábku,  alebo výmenou za nové zariadenia.

Jedna z požiadaviek, ktorú musí ON-LINE registračná pokladnica spĺňať je
tlač
čitateľného QR kódu na doklad. Dnes je už teda zrejmé, že túto požiadavku nie sú schopné splniť zariadenia ktoré majú IHLIČKOVÉ TLAČIARNE, nakoľko nimi vytlačený QR kód nemá dostatočnú kvalitu. Nie je čitateľný.
IHLIČKOVÉ TLAČIARNE pre účely ON-LINE registračnej pokladnice teda použiteľné nie sú.

Pre POKLADNICE  a  FISKÁLNNE TLAČIARNE ktoré sa dajú  prerobiť v zmysle nového zákona pripravujeme UPGRADE balíčky. 
Pomocou tejto sady hardvérových a softvérových komponentov budeme vedieť technicky prestavať vaše zariadenie na ON-LINE registračnú pokladnicu.

Zoznam pokladníc ktoré sa dajú prerobiť:

Euro 100

Euro 200

Euro 50

Euro 150

Euro 2100

Fiskálne tlačiarne EFOX s termotlačou

Fiskálne tlačiarne PEGAS  a PEGASÍNO s  termotlačou

Nakoľko upgrade balíčky musia výrobcovia  vyrobiť a servisní technici nainštalovať a na prerobenie všetkých zariadení na trhu sú zo zákona len 3 mesiace , neodkladajte objednávku balíčkov a nových zariadení na neskoršie.

Nebudeme vám vedieť garantovať ich včasnú inštaláciu. Kontaktujte nás preto ešte dnes.

Vaša nová alebo prerobená pokladnica  bude komunikovať s Finančnou správou cez WIFI internet. Na prevádzke teda musíte mať zriadený internet. Ak ho na prevádzke nemáte,  zriadime vám ho jednoducho  cez GSM router.

NOVÉ ON-LINE POKLADNICE